سامانه پیامک چاپارگاه

گوگل انحصار اپراتورها را از بین می‌برد

سرویس بی‌سیم آتی شرکت گوگل قصد دارد به وابستگی مشترکان تلفن همراه به یک اپراتور صرف پایان داده و در عوض این اختیار را به آنها بدهد که بهترین سیگنال‌ها را از مجموعه‌ای از منابع انتخاب کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا،این سرویس شامل یک فناوری جدید است که به وسیله ارتباطات سلولی ارائه شده توسط شرکت‌های اسپرینت، تی موبایل آمریکا و هات اسپات وای‌فای کار می‌کند و هر منبعی که بهترین سیگنال را ارائه دهد برای انجام تماس‌ها، ارسال پیامک و اطلاعات انتخاب می‌کند.

ارائه این سرویس در نیمه اول امسال آغاز خواهد شد و احتمالا در سرتاسر آمریکا عرضه می‌شود، اگرچه پیشتر آغاز این سرویس که برای اول اکتبر ۲۰۱۴ برنامه‌ریزی شده بود به تاخیر افتاده و بنابراین ممکن است مجددا به تاخیر بیفتد.

این اقدام گوگل الگوی غالب صنعت بی‌سیم را که در آن خدمات به وسیله توافقات انحصاری با اپراتورهایی نظیر وریزون، ای تی & تی، اسپرینت و تی موبایل عرضه می‌شوند با چالش می‌کشد.

اگرچه این رویکرد به اپراتورها کمک کرده درآمد لازم برای سرمایه‌گذاری گسترده در شبکه‌های خود را به دست بیاورند. منتقدان می‌گویند این امر به افزایش قیمت‌ها و هر از گاهی خدمات بدتر منجر می‌شود.

تگ ها >> ،