سامانه پیامک چاپارگاه

پستگاه نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کرد

پس از ۳ سال فعالیت مستمر و ارائه خدمات مطمئن و با کیفیت پیام کوتاه ، سامانه پیامک پستگاه ، موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی شد.
هم اکنون این نماد برای ارج نهادن به حسن اعتماد مشتریان بر روی وب گاه  www.postgah.info  قرار دارد.
از آنجا که آگاهی از حقوق مصرف‌ کننده حق تمامی شهروندان است و یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیک، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی است.
اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای وب‌ سایت های تجاری با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت فروشگاه‌های مجازی انجام می شود.

نماد اعتماد الکترونیکی به شکل یک علامت در سایت‌هایی که از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. داشتن این نماد به منزله این است که فروشگاه اینترنتی ملزم به رعایت قوانین می باشد و همچنین مشخصات مالک فروشگاه در اختیار سازمانهای نظارتی قرار دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی کشور است، به نحوی که مشتریان با اطمینان از اینکه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می کنند.

با داشتن نماد الکترونیکی مهر تایید بر ویژگی های استاندارد فروشگاهی این وب سایت زده شده است که عبارتند از:

  1. شناسایی مالک فروشگاه و امکان مراجعه در صورت بروز اشکال .
  2. کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده .
  3. گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش .
  4. واضح بودن روند برگرداندن کالا و باز پس گیری پول .
  5. محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران .
  6. تایید امنیت سایت توسط یک موسسه و مرکز ملی اعتماد .

طبق مطالعات انجام شده، تائید فروشگاه مجازی توسط یک موسسه و مرکز ثالث بیشترین تأثیر را در مراجعه و اعتماد خریداران به فروشگاه مجازی دارد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود، می تواند برای شکایت از فروشگاه مجازی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید. نشان “نماد اعتماد الکترونیکی” به فروشگاه هایی که در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت شده اند اختصاص داده میشوند در واقع با خیالی آسوده میتوان از فروشگاه هایی که دارای این نماد می باشند خرید کرد. زیرا صاحبان این فروشگاه ها برای وزارت صنعت، معدن و تجارت شناخته شده و دسترسی به آنان آسان و بدیهی است.

 

با سپاس از اعتماد شما
مدیریت

تگ ها >> ، ،