سامانه پیامک چاپارگاه

وضعیت های مختلف پیامک های ارسال شده

 

در زیر لیستی از وضعیت های مختلف پیامک های ارسال شده از سامانه را با هم بررسی میکنیم.

۱ – نامعلوم : بعد از ارسال پیامک از سامانه ، وضعیت گزارش به نامعلوم تبدیل می شود ، در این مرحله هنوز وضعیت ارسال به شماره ها مشخص نیست. و در صورت بروز نشدن گزارش تمام شماره های که این وضعیت را دارند هزینه آنها به صورت اتوماتیک برگشت داده می شود.

۲ – خطا در ارسال : به هر دلیلی که سامانه نتواند متن پیامک را به مخابرات ارسال کند وضعیت آن شماره ها خطا در ارسال نشان داده می شود ، که مواردی همانند اختلال در ارسال شامل این وضعیت است و در خطوط ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ شماره های بلک لیست یا مسدودی شامل این مورد است.

۳ – نرسیده به مخابرات : این قسمت نیز شامل شماره هایی است که از سامانه ارسال شده است و به مخابرات نرسیده و طبیعتاً ارسال ناموفق محسوب می شود.

۴ – رسیده به مخابرات : این وضعیت نشانگر این است که شماره هایی که این وضعیت را دارند وضعیت جدید برایشان ارسال نشده است ، که بیش از ۹۰ درصد این شماره ها رسیده به گوشی هستند و بقیه نرسیده به گوشی که شامل مورد ۵ می شود.

۵ – نرسیده به گوشی : متن پیامک به گوشی نرسیده است که خود این می تواند دلایل مختلف داشته باشد.

  1.  شماره شخص مورد نظر قطع شده است ، شماره دارای بدهی است و قبض پرداخت نشده است.
  2.  شماره در دسترس نمی باشد ( خارج از محدوده آنتن دهی ) که بعد از بازگشت به محدوده دریافت سیگنال قطعاً پیامک به گوشی می رسد ، ولی باز ممکن است گزارش
    جدید که رسیده به گوشی است در پنل نشان ندهد و همان وضعیت نرسیده به گوشی نمایش داده شود که این مورد خیلی کم اتفاق می افتد.
  3.  خاموش بودن گوشی ، اکثریت افراد ممکن است به دلیل نداشتن شارژ باطری ، یا حتی استراحت کردن گوشی خود را خاموش کنند که در این صورت نیز پیامک به آن ها نمی رسد ،که در صورت روشن کردن پیامک را دریافت خواهند کرد که زمان ماندگاری پیامک در مخابرات ۲۴ ساعت است ، و ممکن است وضعیت برخی از شماره ها که بعد از روشن شدن پیامک را دریافت کرده اند در پنل با همان نرسیده به گوشی نمایش دهند و گزارش آپدیت نشود.

۶- رسیده به گوشی : که متن پیامک به شماره مورد نظر ارسال شده است و مخاطب متن را دریافت کرده است

Main  لازم به یاداوری است هزینه اس ام اس هایی که وضعیت نا مشخص ، خطا در ارسال و نرسیده به مخابرات  را دارند ، تماماً به کاربر به صورت اتوماتیک برگشت داده می شود.

Main  گزارش ها در فاصله زمانی ۱۰ دقیقه – ۳۰ دقیقه – یک ساعت – ۶ ساعت و ۱۲ ساعت بعد از ارسال بروز رسانی می شود و آخرین آپدیت تا ۴۸ ساعت است که بعد از این ساعت احتمال آپدیت شدن وضعیت صفر است.

تگ ها >> ، ، ،