Sms-marketing

بازاریابی پیامکی چیست؟

بازاریابی پیامکی فروش را افزایش می دهد، مشتریان را راضی نگه می دارد، نظرات مثبت را دریافت می کند و کسب و کار شما را بدون موانع رشد می دهد. مقرون به صرفه است و به طرز شگفت انگیزی در بین مخاطبان در سراسر جهان محبوب است.
با این حال، باورهای غلط زیادی در مورد بازاریابی پیامکی وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند پیامک ها از مد افتاده اند .
اما حقیقت متفاوت است. امروزه، کسب‌وکارها در سال 75 درصد بیشتر پیامک های تبلیغاتی ارسال می‌کنند. برای توضیح اینکه بازاریابی پیامکی چیست، مزایای آن چیست، چرا هنوز مرتبط است، و چگونه از آن برای کسب و کار خود با موفقیت استفاده کنید. پیام‌های متنی یا سرویس پیام کوتاه (SMS) توسط هر کاربر تلفن همراه استفاده می‌شود –( صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می‌کنند، چه دستگاه تلفن همراهی دارند و چه فناوری‌ هایی روی تلفن خود دارند).
98 درصد پیامک ها خوانده می شوند و90 درصد در 3 دقیقه اول خوانده می شود. ما مقاله زیر را تهیه کردیم تا در رشد بیشتر کسب وکار شما کمک کرده باشیم.


بازاریابی پیامکی چیست؟

شروع کنیم:
بازاریابی پیامکی چیست؟
بازاریابی پیامکی نوعی بازاریابی مستقیم است که شامل ارسال پیشنهادات تبلیغاتی، به‌روزرسانی‌ها و اخبار برای مشتریان از طریق پیام‌های متنی است. این یک راه آسان و راحت برای برقراری ارتباط با مشتریان به دلیل سرعت نسبی و استقبال مثبت آن است.
کسب‌وکارها از بازاریابی پیامکی برای اشتراک‌گذاری تبلیغات، یادآوری‌ها، به‌روزرسانی‌های حساس به زمان، تخفیف‌های شخصی و به‌روزرسانی‌های تحویل سفارش استفاده می‌کنند. استفاده از این متن های پیامکی امکان تبلیغ محصولات و ایجاد روابط خوب با مشتری را فراهم می کند.
مزایای بازاریابی پیامکی
برندهایی که طرح های بازاریابی پیامکی را اجرا می کنند به سه دلیل اصلی این کار را انجام می دهند:
افزایش آگاهی از برند
افزایش تعامل
ایجاد فروش بیشتر.
بیایید ببینیم که چگونه بازاریابی پیامکی می تواند به برند شما کمک کند، سود شما را افزایش دهد و مزیت رقابتی شما را افزایش دهد.
1. مقرون به صرفه
در مقایسه با سایر اشکال وثیقه بازاریابی، پیامک یکی از ارزان‌ترین شکل‌های ارتباط است. همچنین یکی از بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را نیز دارد – یک موهبت برای بودجه شما و سود بالای شما.
2. ارتباط مستقیم
یک مطالعه نشان داد که آمریکایی ها به طور متوسط 4 ساعت در روز با تلفن خود سپری می کنند. از آنجایی که یک فرد به طور متوسط 15 ساعت بیدار است، می توانیم فرض کنیم که یک چهارم توجه روزانه آنها به صفحه نمایش تلفن اختصاص دارد.
بازاریابی پیامکی به شما این امکان را می دهد که مخاطبان خود را در جایی که آنها زمان زیادی را صرف می کنند پیدا کنید.
3. ایده آل برای ارسال به موقع
پیامک ها بلافاصله پس از ارسال دریافت می شوند. مهمتر از همه، آنها تقریباً بلافاصله خوانده می شوند.
جای تعجب نیست که 90 درصد پیامک ها در سه دقیقه اول خوانده می شوند. این باعث می شود کمپین های بازاریابی پیامکی برای پیشنهادات بسیار حساس به زمان عالی باشد.
حتی اگر هنگام دریافت پیامک، تلفن نزدیک نباشد، به احتمال زیاد پیام شما در عرض چند دقیقه خوانده می شود. بیشتر اعلان‌های متنی تا زمانی که پیام خوانده نشود روی صفحه باقی می‌مانند، که به کسب‌وکار شما یک پلت فرم ارتباطی بالا می‌دهد.
4. نرخ هایی با قیمت بالا
تقریباً 95 درصد از تمام پیامک های تجاری توسط مشتریان خوانده می شود. این بیش از نه عضو از هر ده عضو در لیست مشترکان شما است.
تقریبا نیمی از این پیام ها پاسخ دریافت خواهند کرد.
پیام‌های خود را برای مشتریان ارزشمند ، شخصی کنید که ممکن است نرخ تعامل بالاتری را دریافت کنید.
5. توانایی اثبات شده برای فروش
ما متوجه شدیم که حدود یک سوم از گیرندگان پیامک با پیام درگیر هستند. از آن گروه درگیر، 47 درصد از آنها خرید خواهند کرد.
بازاریابی پیامکی در فصل تعطیلات می درخشد.
با استفاده از چاپارگاه به صورت رایگان، با کمپین‌های پیامکی فروش بیشتری داشته باشید! امروز رایگان شروع کنید

 


بازاریابی پیامکی چیست؟

نحوه استفاده از بازاریابی پیامکی
اگر می خواهید از طریق کانالی که مشتریان شما در آن هستند فروش بیشتری داشته باشید پس وقت آن است که به طور جدی یک برنامه بازاریابی پیامکی را در نظر بگیرید.
در اینجا نحوه ادغام پیامک با گردش کار بازاریابی خود آورده شده است.
لیستی از مشترکین پیامک بسازید
لیست مشترکین شما با ارزش ترین قطعه پازل بازاریابی پیامکی است.
مطمئن شوید که مشترکین پیامکی با کیفیتی پیدا کرده اید که واقعاً با تجارت شما درگیر هستند.
یک اپلیکیشن ارسال پیامک دریافت کنید
نرم افزارها وسایت های بازاریابی پیامکی، برنامه های بازاریابی متنی را به استراتژی های منسجم و منظم تبدیل می کند. برنامه‌ها به شما این امکان را می‌دهند پیام‌ها را در مقیاس زیاد و با ردیابی داده‌ها انطباق و مدیریت کنید. همچنین می‌توانید پیام‌های خود را خودکار کنید تا چندین پیام را همزمان ارسال کنید و از زمان استفاده بیشتری ببرید.
اگر به دنبال ایجاد یک استراتژی برای فروش بیشتر هستید، اپلیکیشن‌های بازاریابی پیامکی بسیار موثر هستند
پلتفرم‌هایی مانند چاپارگاه به شما این امکان را می‌دهند پیام‌های متنی را به گردش‌های کاری خود اضافه کنید و همچنین میتوانید در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی‌کنید.
با کار کردن پشت سر هم با پنل پیامکی خود ، می توانید به راحتی مجموعه متنی خود را در طول زمان تنظیم کنید و بالاترین بازگشت سرمایه ممکن را داشته باشید.
اکنون مهم ترین مرحله: ساختن یک پیام واقعی است.
این بسیار پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد. پیام‌های اس ام اس دارای کاراکتر محدود هستند، بنابراین جای کمی برای مانور وجود دارد.

در اینجا چند نکته برای شکل دادن به پیام شما وجود دارد:

به ارزش آن فکر کن. قبل از ارسال هر کمپین پیامکی یک سوال از خود بپرسید: چگونه این پیام متنی به زندگی مشتری من ارزش می بخشد؟
از گرامر مناسب استفاده کنید. از کلمات عامیانه و اختصارات متنی خودداری کنید، زیرا برای همه قابل درک نیستند. اختصارات غیر ضروری، عامیانه بودن متن و قرار دادن کلمات نامناسب باعث می شود برند شما غیرحرفه ای به نظر برسد.
پیام خود را با یک موضوع خاص متفاوت کنید.
برای تمرین یک پیام متنی بنویسید که واقعاً میخواهید برای کسی ارسال کنید. “این تاثیر زیادی بر معیارهای کیفیتی که به دنبال آن هستید خواهد داشت.”
ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، اما مانند بسیاری از موارد در بازاریابی، تهیه پیش نویس مجموعه های پیامکی فقط نیاز به تمرین دارد. با چاپارگاه می توانید اولین مجموعه پیامکی خود را ارسال کنید.

افکارتان را باما در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد! تمامی موارد الزامی با * نشانه گزاری شده اند.